sps24.pl

sport, pszczyna, piłka nożna, relacja live, wyniki na żywo, pniówek Pawłowice, nadwiślan góra, iskra pszczyna, krupiński suszec, czarni piasek, sokół wola, lks studzionka, klasa a, podokręg tychy, klasa b, klasa c, plks pszczyna, pless, siatkówka

Pszczyna Sport

Infopres.pl
Używamy cookies m.in. w celach zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z naszej strony (zapamiętywanie preferencji i ustawień na naszych stronach, zbieranie anonimowych danych dla celów statystycznych). Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
 
 
czwartek, 15 kwietnia, 2021r. .::. Wacławy, Anastazji .::. najnowszy artykuł: Portal sps24.pl poszukuje inwestora
Szukaj w serwisie:
 
   
15-01-2019 10:59
Zmarła wybitna pszczyńska lekkoatletka
(fot. PZLA) Lucyna Koczwara–Piłot (1951–2019)
11 stycznia w wieku 68 lat zmarła wybitna pszczyńska lekkoatletka, Lucyna Koczwara–Piłot. Była zawodniczką MKS Iskra Pszczyna, rekordzistką Polski młodziczek w skoku w dal, medalistką mistrzostw Polski i reprezentantką kraju.

Lucyna Koczwara–Piłot była niewątpliwie najbardziej utalentowaną zawodniczką Iskry Pszczyna. Swoje największe sukcesy odnosiła w drugiej połowie lat 60.
Znakomite wyniki osiągała przede wszystkim na dystansach sprinterskich, płotkarskich oraz w skoku w dal. To właśnie w tej konkurencji w 1966 r. w Zielonej Górze ustanowiła wynikiem 5,95 m do dziś niepoprawiony rekord Polski młodziczek, należący wcześniej do Ireny Kirszenstein (5,72 m).

Urodziła się w 1951 r. w Krakowie. Do uprawiania lekkoatletyki nakłonił ją trener Sylwester Pala. Choć jej kariera z przyczyn rodzinnych nie trwała długo (1965–1970), to dała się poznać jako zawodniczka o świetnym potencjale sportowym. Była medalistką mistrzostw Polski i reprezentantką kraju w zawodach i replika rolex ure meczach międzypaństwowych. W 1969 r. w wieku 18 lat zdobyła złoty medal mistrzostw Polski seniorek w pięcioboju. Rok wcześniej zdobył brązowy medal mistrzostw Polski w skoku w dal wśród seniorek.

Na emeryturze była czynną uczestniczką zawodów sportowych Pszczyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Była członkiem zarządu PUTW. Przychodziła oglądać młodych lekkoatletów na Memoriale Jana Larysza czy na czwartkach lekkoatletycznych”. Jej pasją stało się też malarstwo.

– Gdy spotykałyśmy się corocznie na Memoriale Jana Larysza, który odbywa się tradycyjnie dwa tygodnie przed mistrzostwami Polski młodzików lub w locie” między pracą a treningiem, zawsze czekała na informację o poprawieniu jej rekordu Polski. W imieniu Lucynki pogratuluję nowej rekordzistce Polski młodziczek w skoku w dal, na który to nowy rekord tak czekała… – napisała na stronie internetowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Marzanna Helbik, trenerka pszczyńskich lekkoatletów.

(źródło: PUTW, MKS Iskra Pszczyna, PZLA)

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

...koniec by nigdy nie kończyć
czas by utracić bliskich
łzy by chodziły parami
śmierć aby wszystko się stało
pomiędzy światem, a nami...”

Wyrazy głębokiego współczucia oraz słowa wsparcia i otuchy dla rodziny wybitnej pszczyńskiej lekkoatletki Lucyny Koczwary–Piłot składają trenerzy oraz zawodnicy klubu MKS Iskra Pszczyna.

(jack)
Wasze opinie
2019-01-19 09:44:56
G.
(156.67.99.36.rybnet.pl)
Wyrazy współczucia. To była fantastyczna kobieta.
 
 
Treść:
Autor:
Wprowadzając komentarz akceptujesz regulamin vortalu SPS24.pl.
Sprawdz również naszą Politykę Prywatności
cyfra
   
Sps24.pl - Infopres.pl - Grupa Terrabit - Graphic project: Przemysław Czabrowski - Programmer: Rafał Oleśkowicz (utf-8, xhtml11.dtd)